Skocz do treści

MES - dodatek do Comarch ERP XL

Panel produkcyjny, którego potrzebuje Twoja firma

 • Formowanie brygady lub rejestracja operacji

  Rejestracja operacji produkcyjnych przez operatorów, pomocników czy ustawiaczy (w zależności od kompetencji i kwalifikacji) bezpośrednio na hali produkcyjnej to jedna z najbardziej poszukiwanych funkcjonalności przez szefów produkcji. Panel Produkcyjny umożliwia zalogowanie się przez użytkownika w systemie i rozpoczęcie procesu formowania brygady lub rejestracji operacji przez pojedynczego pracownika. Skupiliśmy się na maksymalnym uproszczenu procesu rejestracji produkcji, ukrywając skomplikowany kod programu, integrację poprzez API z systemem Comarch ERP XL w tle, w sposób niewidoczny dla użytkownika.

 • Pracownik, operacja technologiczna, maszyna

  Bez względu na to czy będziemy rejestrowali operacje technologiczne w ramach zlecenia produkcyjnego w modelu produkcji dyskretnej, produkcji procesowej, jednostkowej, zasobochłonnej, seryjnej, itp. potrzebujemy wskazać kto będzie wykonywał operację, którą operację, na którym zasobie produkcyjnym (maszyna, linia, gniazdo produkcyjne).

 • RW - rozchód wewnętrzny / PW - przychód wewnętrzny

  Zużycie materiałów niezbędnych do wykonania detalu, półproduktu, komponentu, części, zespołu czy wyrobu gotowego jest rejestrowane za pomocą dokumentu RW (rozchodu wewnętrznego). Skojarzony z tym jest dokument przyjęcia na stan magazynowy PW (przychód wewnętrzny) wytworzonego indeksu. Dokumenty są sparowane i automatycznie rejestrowane z wykorzystaniem API w systemie Comarch ERP XL. Jest to gigantyczne usprawnienie pracy.

 • Karta Pracy - pełna kodów kreskowych

  Wykorzystanie kodów kreskowych w komunikacji elektronicznej czy na dokumentach papierowch, potrafi uprościć, zautomatyzować i przyśpieszyć niemal dowolną prace operatora. Skupiliśmy się na okreskowaniu wszystkiego co tylko się da. W ten sposób rejestracja na podstawie karty pracy jest banalna i nie wymaga godzin szkoleń, wdrożeń. Dokumenty są przejrzyste, a ich zakres informacyjny jest zdaniem naszych użytkowników kompletny. Każdy klient ma dostsowaną do swoich indywidualnych potrzeb karte pracy. Zarejestrowane operacjie automatycznie rejestrują się w Comarch ERP XL.

WordPress Cookie Plugin by Real Cookie Banner